Metody znakowania

Grawer– technika znakowania produktów za pomocą lasera. Najbardziej trwała metoda, odporna na ścieranie. Metoda obejmuje znakowanie w 1 kolorze, ponieważ laser wypala wierzchnią warstwę pokrycia gadżetu, kolor jest uzależniony od podkładu.

Tampodruk – technika nadruku kolorowego przy użyciu silikonowego stempla tzw. tamponu. Jest to metoda wykorzystywana najczęściej do znakowania powierzchni plastikowych lub metalowych.

Sitodruk – technika nadruku kolorowego polegająca na przeciskaniu farby przez sito rozciągnięte na ramie. Daje możliwość znakowania dużych powierzchni. Najczęściej wykorzystywana do nadruku na tkaninach, parasolach, koszulkach, parawanach , ale także na papierach i tekturach.

Termotransfer – jest techniką znakowania stosowaną na tkaninach. Polega na przygotowaniu logotypu na specjalnym papierze, a następnie wgrzaniu za pomocą prasy.

Tłoczenie – technika stosowana najczęściej na takich materiałach jak skóra naturalna i ekoskóra. Polega na wykonaniu matrycy w kształcie np. logotypu, a następnie odciśniecie jej na wybranym produkcie. Metoda ta jest bardzo trwała, ale nie pozwala na zaznaczenie kolorów.

Haft – jest jedną z najstarszych i najszlachetniejszych metod znakowania. Polega na przygotowaniu programu komputerowego dla danego loga, a następnie maszynowym wykonaniu haftu. Daje możliwość znakowania wieloma kolorami.

Naklejki – naklejki 3D czyli naklejki wypukłe pokryte warstwą żywicy epoksydowej. Znakowanie produktu przy pomocy naklejki 3D pozwala na zastosowanie dowolnej ilości kolorów oraz wykonanie naklejki w dowolnym kształcie.